קוואנטום של משפחת לבנת, משפחת אונגר ולאומי פרטנרס מקימות קרן ייעודית בשם Q Fund

גדי אונגר, שי לבנת, יחד עם מנהלי הקרן ליאב בן רובי ודנה טייגמן קורן צילום שי מסינגר
גדי אונגר, שי לבנת, יחד עם מנהלי הקרן ליאב בן רובי ודנה טייגמן קורן צילום שי מסינגר

קוואנטום של משפחת לבנת ותעבורה, קבוצת טלקאר ומשפחת אונגר ובשיתוף לאומי פרטנרס כשותף פיננסי מוביל במשק הישראלי מקימות קרן ייעודית בשם Q Fund אשר תשקיע בסטארטאפים הנמצאים בסבבי גיוס סיד ו-A בתחומי האוטומוטיב, מוביליטי, האנרגיה, לוגיסטיקה ותעשיה מתקדמת 4.0. הקרן גייסה בשלב הראשון מהשותפים 30 מיליון דולר, בהמשך צפויה הקרן לגייס הון נוסף מהשותפים בקונסורציום.

קוואנטום מסייעת לחברות סטארטאפ צעירות בגיבוש המוצר שלהן ומאפשרת להן לבצע חיבורים, צמיחה ובדיקות הוכחת היתכנות (POC) עם השותפים ומאות החברות הקשורות אליהן בהן פועלות החברות. 

Q Fund תשמש כזרוע הפיננסית של קוואנטום, לצד פעילותה העסקית השוטפת עם שותפיה הכוללת יצירת הזדמנויות אסטרטגיות בקרב מאות חברות ישראליות ובינלאומיות מובילות ופורצות דרך בתחומן בבעלות שתי הקבוצות.

החבירה ללאומי פרטנרס, בניהולו של אבי אורטל, תחזק את הקרן עם זרוע ההשקעות הפיננסית שלה,  החולשת על פורטפוליו של כ-4 מיליארד שקל, והפכה בשנים האחרונות לאחת מחברות ההשקעה הגדולות במשק, עם השקעות בחברות בתחומי האנרגיה, הקמעונאות, הפיננסים, הנדל"ן והטכנולוגיה.

קוואנטום הוא מרכז החדשנות שהקימה משפחת לבנת וקבוצת תעבורה ביחד עם ענקית הרכב Hyundai (שהיא הבעלים של מותגי הרכב יונדאי וקיה), קבוצת VDL שנחשבת ליצרנית האוטובוסים החשמליים מהגדולות באירופה, בנוסף לפעילותה כקבלן משנה של BMW כיצרנית דגם ה- mini cooper וקבוצת תדיראן הישראלית העוסקת בייבוא, ייצור ושיווק מערכות מיזוג אוויר ובתחום האנרגיה.

אחזקותיהן של קבוצות תעבורה-לבנת, טלקאר, VDL, יונדאי ותדיראן כוללות כיום מאות חברות ישראליות ובינלאומיות מובילות ופורצות דרך בתחומן, אשר משלבות טכנולוגיות וחדשנות לטובת ייעול תהליכים ופיתוח אפיקי פעילות קיימים וחדשים כאחד. בנוסף לגישה הישירה למספר רב של חברות, הערך הייחודי של מרכז החדשנות הינו ייצור  חיבורים מסחריים משמעותיים בהם פיילוטים (POC), שותפויות לעיצוב מוצר (Design partnerships), בטא סייטס ושותפויות מסחריות ארוכות טווח. 

שי לבנת, יו״ר קוואנטום וחברות נוספות בקבוצת תעבורה לבנת ביניהן MedOne, תקשוב ו-UPS ישראל מציין כי "הקמת קרן Q Fund מהווה צעד נוסף בדרך לביסוסה של קוואנטום כמובילת חדשנות גם באפיק ההון סיכון. בנוסף, היא פותחת דלת עבורנו כקבוצה לבחון השקעות אסטרטגיות נוספות בחברות בתחומים הרלוונטיים לפעילותנו, ולתרום לפיתוח טכנולוגיות חדשניות וחיזוקם. שיתוף הפעולה עם טלקאר ומשפחת אונגר, וכן עם לאומי פרטנרס מביא עמו ערך גדול וממצב את קוואנטום כשחקנית משמעותית באקוסיסטם".

גדי אונגר, מנכ״ל טלקאר: "טלקאר, יבואנית קיה בישראל, מחפשת דרכים להשתלב בחזונה העולמי של קבוצת KIA  שמעמיקה את קשריה עם חברות  טכנולוגיה ישראליות בכלל ובתחום האוטומוטיב בפרט. כבעלי  מניות בקוואנטום  ושותפים לדרך, טלקאר מברכת על המהלך ומאמינה מאד בהצלחתו".

אבי אורטל מנכ״ל לאומי פרטנרס אשר מלווה מאות חברות בהשקעות פיננסיות ואסטרטגיות עם פורטפוליו עשיר בחברות בתחומים טכנולוגיים רבים מציין כי ״אנו שמחים לחבור לקוואנטום, כמרכז חדשנות עבור חברות ישראליות ובינ״ל מובילות, ובראשן קבוצת תעבורה, לבנת וטלקאר, ובטוחים שנייצר השקעות אסטרטגיות משמעותיות בעזרת הניסיון שלנו והכרת השוק״. 

ליאב  בן רובי, מנכ״ל קוואנטום ומנהל שותף בקרן: "מאז ההקמה ועד היום, הוכחנו ערך גדול עבור השותפים שלנו וכמובן עבור חברות הסטארטאפ שעבדנו איתן לאורך הדרך. מאחורינו קבוצות ישראליות ובינלאומיות חזקות המאפשרות לנו לייצר הזדמנויות עסקיות מהותיות עבור כל הצדדים. הקמת הקרן היא פועל יוצא והמשך טבעי של הקמת מרכז החדשנות.

בתמונה משמאל לימין: גדי אונגר, שי לבנת, יחד עם מנהלי הקרן ליאב בן רובי ודנה טייגמן קורן קרדיט צלם: שי מסינטר

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?