תכנית החדשנות של אולפני Abbey Road בשיתוף פעולה ראשון עם יוניברסל מיוזיק ישראל

איזבל גרבי צילוםCarsten Windhorst
איזבל גרבי צילוםCarsten Windhorst

Abbey Road Red, המשמשת כחממה לחדשנות בנושאי מוזיקה וטכנולוגיה של הסטודיו האייקוני Abbey Road שבלונדון, הכריזה על שותפות עם יוניברסל מיוזיק ישראל לאיתור ופיתוח טכנולוגיות מקומיות בתחום המוזיקה. תחת השותפות החדשה, יוניברסל מיוזיק ישראל תאתר ותמליץ על סטארטאפים מבטיחים בתחום המוזיקה והבידור מסצנת ההייטק הישראלית הראויים להיכנס לתכנית החממה של אבי רואד.

התכנית תערך במשך כשישה חודשים ותותאם באופן ייחודי לאיתור טכנולוגיות מתמקדות תעניק למשתתפיה גישה לדמויות מפתח בתעשיית המוזיקה מטעם שתי השותפות ורשת רחבה ותומכת של מנטורים. כמו כן, הם יקבלו גישה ייחודית ללייבלים וחברות תקליטים עצמאיות, מוציאים לאור וחברות מוזיקה, יחסי מחקר עם האקדמיה וסיוע במימון וסבבי גיוס.

Abbey Road Red היא חממת הסטרטאפים הראשונה בתחום המוזיקה שנוסדה באירופה לפני שש שנים ונחשבת כמוצלחת ביותר ביבשת. במרוצת השנים היא טיפחה מעל ל-18 סטרטאפים בתחום המיוזיק-טק. ביניהם הסטארט-אפ הישראלי MyPart שפיתח טכנולוגיה לחיפוש שירים באמצעות בינה מלאכותית. חברות אלו, שזכו לתמיכת החממה גייסו במצטבר מעל ל 80 מיליון דולר והערכת השווי הכללית שלהן מוערכת במעל ל325 מיליון דולר. לאחרונה רשמה התכנית אקזיט ראשון כאשר סטארט-אפ מהמחזור השני נמכר לחברת אפל בתחילת השנה.

איזבל גארווי, מנהלת Abbey Road Studios : "במהלך השנים האחרונות, כשבחנו את סביבת הסטרטאפים בתחום הטכנולוגיה, ראינו גידול משמעותי במספר החברות בתחום המדיה והמוסיקה שפרצו מתוך סצנת ההייטק הססגונית של ישראל. אנחנו נרגשים מהשותפות החדשה עם יוניברסל מיוזיק ישראל שתאפשר לנו ליהנות מגישה מקומית לחברות טכנולוגיה מקומיות בתחום המוסיקה שכשישתלבו בחממת החדשנות שלAbbey Road Red . בעבר, חברת Mypart , סטארט אפ מרתק בתחום חיפוש שירים באמצעות בינה מלאכותית, עברה בהצלחה את תכנית החממה שלנו , ואנו מצפים לראות ולעבוד עם חברות טכנולוגיה ישראליות נוספות"

יורם מוקדי, מנכל יוניברסל מיוזיק ישראל: " קצב החדשנות בישראל מדהים, ויוניברסל מיוזיק נמצאת בחזית ההתקדמות. שיתוף הפעולה המרתק והראשון מסוגו עם Abbey Road Studios יאפשר לנו להמשיך למצוא ולאמץ חידושים בטכנולוגית מוסיקה ולהעניק לאומנים שלנו את התמיכה הטובה ביותר בתעשייה."

Abbey Road Red הינה החממה הטכנולוגית הראשונה מסוגה באירופה , שמתמקדת במוסיקה. התכנית ממשיכה מורשת של קידמה טכנולוגית בת יותר מ-80 שנה שהתרחשה ב- Abbey Road Studios. התכנית מטפחת בהצלחה את הדור הבא של חברות הטכנולוגיה בתחום המוסיקה, כשהיא יושבת ביסודות שתמכו את ההתפתחות והשימוש בטכנולוגית אודיו פורצת דרך, מיצירת הסטראו בשנת 1934 ועד לביטלס שדחפו את גבולות ההפרדה הסטריופונית וערוצי אובר-דאבינג באמצעות עמדות הקלטות REDD בסטודיו 2, ועד לאודיו קואדרפוני עם פינק פלויד.

יוניברסל מיוזיק ישראל הינה החטיבה המקומית של יוניברסל מיוזיק גרופ, הקבוצה המובילה בעולם בתחום הבידור מבוסס מוזיקה. השלוחה הישראלית מתמקדת בהחתמה ופיתוח של אומנים מקומיים ואיתור הזדמנויות לשותפויות עסקיות וטכנולוגיות חדשות וחדשנות עבור אומנים, חברות תקליטים ושותפים.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?