פיילוט לחיישן לגיל השלישי Vayyar Care בבית האבות הירושלמי נווה הורים

Vayyar Care בשילוב Alexa צילום יחסי ציבור
Vayyar Care בשילוב Alexa צילום יחסי ציבור

Vayyar Imaging הישראלית המפתחת פתרונות הדמיה 4D מבוססי רדאר במגוון תעשיות, קיבלה לאחרונה אישור ממשרד התקשורת למכור בארץ את החיישן שלה לגיל השלישי, ומיד חברה לבית האבות הירושלמי, נווה הורים, לטובת שיתוף פעולה מיוחד וראשון מסוגו בישראל. במסגרת הפרויקט המשותף, הטמיעה החברה בדירות של דיירי הבית את החיישן  Vayyar Care, המעניק פתרון לזיהוי נפילות ללא שימוש במצלמות, מכשירים לבישים או כל מגע.

החיישן של החברה נמכר כבר שלוש שנים בארצות הברית, אירופה, סין, ויפן דרך מפיצים מקומיים ולפני מספר חודשים הושק כמוצר משלים לאלקסה של אמזון, לטובת זיהוי נפילות והתרעה למוקד החירום של אמזון בזמן אמת. בשלב הראשון של הפרויקט עם נווה הורים הפועל כבר בימים אלה, מנטרת המערכת מספר דירות ודיירים ובהמשך תוכנס ל-44 החדרים במחלקת התשושים של הבית, כך שבסופו של דבר היא תנטר כ-46 דיירים באמצעות 105 מכשירים.

הפיילוט עם נווה הורים ערך כ-10 שבועות במסגרתו הותקנו 9 מכשירים ב-3 חדרים. במהלך עשרת השבועות הללו זוהו שלוש נפילות להן ניתן מענה מהיר שמנע מהם מאותם דיירים לשכב זמן רב על הרצפה עד לבדיקות השוטפות שמתבצעות בחדרים, מידי שעה.

לאחר שהצוות בבית האבות הקדיש זמן רב למחשבה איפה הכי נכון וכדאי להתקין את החיישן, זוהו החדרים בהם מתגוררים דיירים בעלי נטייה לנפילות. באחד מהחדרים שנבחרו מתגורר דייר מעל גיל 80, בעל עבר עשיר בנפילות. החיישן זיהה את נפילתו ואיש צוות הגיע במהרה לחדרו וטיפל בו בהתאם.

Vayyar Care מותקן על הקיר או התקרה בדומה לגלאי עשן קטן. באמצעות גלי הרדיו שמשדרים וקולטים, החיישן מזהה את אותו מבוגר בתמונה תלת ממדית ללא שימוש במצלמה ותוך שמירה מוחלטת על פרטיות האדם וברגע נפילה שולח התראה מיידית לאחיות או כל איש קשר אשר הוגדר. החיישן מסוגל לזהות נפילות בכל תנאי התאורה, לרבות חשיכה מוחלטת ואפילו מבעד לאדים ודרך וילון האמבטיה. החיישן יכול להתחבר ללחצני מצוקה ולמערכת קריאת אחות ומתריע בזמן אמת על נפילה, כך שגורמי החירום יכולים להגיע במהרה למקרה המדובר.

בפיילוט נראה כי מרבית הנפילות קרו בסמוך למיטה, על כן בימים אלו החברה עושה מאמץ רב להמשיך ולפתח את הטכנולוגיה של החיישן, כך שיתאפשר זיהוי מקדים לנפילה, קימה ממצב שכיבה במיטה למצב ישיבה ויציאה מהמיטה.

מחקרים מראים ששליש מהקשישים שוכחים ללבוש לחצני/ צמידי מצוקה וחמישית מהם מסרבים להשתמש בהם מתוך חשש לאובדן העצמאות שלהם. החיישן למעשה מבטל את הצורך באלמנטים הללו ומנטר את הקשישים בסביבת ביתם, בית אבות או דיור מוגן, ללא צורך בשום פעולה מצד הקשיש.

אביטוב זלקין, מנכ"ל נווה הורים ציין כי: " כחלק מהמאמץ לשפר את השירות שלנו לדייר אנו בחיפוש מתמיד אחרי טכנולוגיות מתאימות וזיהינו את המערכת של ואיאר כשותף פוטנציאלי לכך. זיהוי ואיתור מוקדם של נפילות יוביל לטיפול מידי שיכול אף להציל חיים ולמנוע נזקים ארוכי טווח. בנוסף יתאפשר לנו לקבל מידע אמיתי על כל הנפילות של הדיירים כדי לבצע הערכות תפקודיות ולהחליט בעת הצורך על מעבר למחלקה אחרת או שינוי בטיפול, התאמת אביזרים וכו'."

רותם גסלביץ, דירקטורית פיתוח עסקי, אירופה, מזרח תיכון ואפריקה, בחברת Vayyar ציינה כי: "החברה שמה לעצמה כמטרה להשתמש בטכנולוגיה שלה לשיפור איכות החיים ואף הצלתם של קשישים. אנחנו נרגשים להתחיל את הפעילות של Vayyar Care רשמית בארץ אחרי מספר שנים של מכירות בחו"ל ולחבור לשותף כמו נווה הורים, שמעודד ומקדם חדשנות לגיל השלישי. אנחנו מצפים להמשיך לנטר נפילות בזמן אמת ולמנוע כל נזק גופני ונפשי של דיירי נווה הורים ובתי אבות נוספים."

Vayyar, שהוקמה בשנת 2011 המובילה ברדאר הדמיה 4D, יצרה את פלטפורמת ה-Radar-on-Chip המתקדמת ביותר לאיסוף נתוני חיים חיוניים ומספקת פתרונות לתחום הטיפול בקשישים, תחבורה, קמעונאות, ביטחון, סרטן השד ועוד, תוך שמירה על פרטיות בכל עת. החזון של Vayyar הוא לספק את הדור הבא בטכנולוגיית החישה: זעיר, מוצע במחיר סביר וורסטילי דיו, כדי להשפיע על חייהם של אנשים תוך יצירת עולם בטוח יותר.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?