Webiz ארמניה תגייס עובדים לתעשיית ההיי טק

מפתחים גיאורגים במשרדי Webiz בטביליסי צילום יחסי ציבור
מפתחים גיאורגים במשרדי Webiz בטביליסי צילום יחסי ציבור

חברת Webiz הישראלית, ששילבה כ-200 מפתחים מגיאורגיה בחברות הייטק ישראליות, מרחיבה את פעילותה ומקימה שלוחה נוספת בארמניה הסמוכה שתפעל במתכונת דומה. השלוחה Webiz בארמניה תעבוד בשיתוף פעולה עם מטה Webiz בטביליסי, גאורגיה שהוקם לפני 3 שנים על ידי היזמים הישראלים אייל בר עוז, מני בניש ודוד זרח ושילב בהצלחה מפתחים מגאורגיה בעשרות חברות היי-טק ישראליות ובהן קלטורה ו-888.  

בפרויקט פיילוט שביצעה Webiz בגיאורגיה שילבה החברה מספר מפתחים מארמניה ולאור ההתרשמות מרמתם המקצועית הגבוהה, התקבלה החלטה להרחיב את פעילות הגיוס של Webiz לארמניה, מדינה סמוכה בעלת גבול משותף. בימים אלה משלימה Webiz את ההקמה של סניף החברה בירוואן בירת ארמניה ופתיחת Webiz Academy המקומי. החברה גייסה לשורותיה מספר מנהלים מקומיים ביניהם Ashot Pashn, בנו של ראש ממשלת ארמניה, שיכהן בתפקיד Talent Acquisition Manager. שלוחת Webiz בארמניה תנוהל על ידי צוות ישראלי.

תעשיית ההיי-טק של ארמניה צומחת בקצב מהיר של 20.6% בין השנים 2014 ל-2017 וכיום פועלות בה 429 חברות IT המעסיקות כ-15,000 אנשי מקצוע. היא משנה את פניה במהירות מתעשייה המספקת שירותי מיקור חוץ לתעשייה מבוססת חדשנות, כש-50% מההכנסות שלה נובעות כיום ממוצרים ושירותים מבוססי מו"פ מקומי. במדינה פועלות 200 חברות זרות והממשלה מעודדת כניסה של חברות נוספות באמצעות הקלות מס, רגולציה נוחה, פתיחות ותהליכים בירוקרטיים ידידותיים.

אייל בר עוז, מייסד משותף ומנכ"ל Webiz: "הביקוש לעובדים שאנו מגייסים מרקיע שחקים ולמעשה כל עובד שמסיים את קורס ההכשרה ממש 'נחטף' על ידי חברות ישראליות. הסניף החדש בארמניה יסייע לנו להתמודד עם הביקוש הגואה במיוחד בתחומים שבהן הארמנים מצטיינים כמו: סייבר, ביג דאטה, ו- AI, כשהיעד שלנו הוא לגייס כ-100 עד 200 מפתחים עד סוף שנת 2022".

Webiz גאורגיה מפעילה החל משנת 2019 בטביליסי מרכז גיוס והכשרת כוח אדם טכנולוגי בבניין משרדים בן 5 קומות בעיר. בעקבות ההכשרות ב-Webiz Academy המבוססות על סיליבוס ישראלי גייסה החברה מעל 200 מפתחים גיאורגים, ביניהם עשרות סניורים עם ניסיון של  שנים בתפקידי פיתוח המועסקים על ידי עשרות חברות היי-טק ישראליות. בכוונת החברה לגייס 200 מפתחים נוספים בגאורגיה ב-2022 וכ-1,000 בשנים הקרובות.

פעילות ההכשרה בגאורגיה ובארמניה היא נדבך אחד בלבד במודל העסקי של Webiz שהוא רחב הרבה יותר ומבוסס על ניסיונם היזמי העשיר של מייסדי החברה. עבור הסטארט-אפים הפונים אליה Webiz משמשת כצומת אחת לכל צרכיהם כולל: השקעות סיד, תכנון מוצר, ניהול פרויקט פיתוח, שיווק ופיתוח עסקי. Webiz מאפשרת כיום לסטארט-אפים צעירים לצרוך שירותי פיתוח תמורת אחזקות בחברות ועל פי מודל זה יש ל-Webiz אחזקות כיום ב-7 חברות סטארט-אפ ישראליות.

Webiz מיישמת מודל ייחודי גם כלפי העובדים שגייסה והכשירה ומועסקים על ידה בהזמנת חברות ישראליות. קורס ההכשרה ניתן להם ללא כל תשלום ו-Webiz מעניקה להם במסגרת חוזה העסקה 25% מהרווחים שלה שיתקבלו במקרה שסטארט-אפ יימכר או יונפק. שותפות העובדים ברווחים העתידיים היא מרכיב נוסף בביטחון התעסוקתי שמעניקה Webiz שמחזק אף הוא שביעות רצונם ונאמנותם.

Webiz גאורגיה נוסדה על ידי אייל בר עוז, מני בניש ודוד זרח, שלושה יזמים סדרתיים ומשקיעי הון סיכון (אנג'לים) שעוסקים בשני העשורים האחרונים במגוון תפקידים בפיתוח והשקעות. לבר עוז ניסיון עשיר כמנהל צוותי פיתוח ופרויקטים ובין השאר הוביל צוות פיתוח שסייע לבניית מערכת המסחר האלקטרוני של חברת Wix. כמו כן היה מעורב כמשקיע במספר סטארט-אפים ביניהם Ono Apps שנמכרה לחברת מטריקס.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?