חברת הפודטק Wilk המפתחת חלב באופן מתורבת מגייסת כ-20 עובדים

תומר אייזן מנכ'ל Wilk צילום ליבי קטן נאור
תומר אייזן מנכ'ל Wilk צילום ליבי קטן נאור

חברת הפוד-טק Wilk, אשר פעלה עד לאחרונה תחת השם Biomilk, מפתחת תהליך טכנולוגי מתקדם לייצור חלב מתורבת המיוצר בתנאי מעבדה, המופק מתאי חלב ללא חליבה של פרה ו/או כל שאר היונקים. לאחר שלבים מתקדמים במחקרים והתקדמות גדולה בפיתוחיה, החברה מגייסת החברה עשרות עובדים, בעיקר מתחום המדע והטכנולוגיה

חברת הפוד-טק הישראלית Wilk אשר נסחרת בבורסת תל אביב מתחילת שנת 2020 מפתחת תהליך טכנולוגי מתקדם לייצור חלב מתורבת המיוצר בתנאי מעבדה, המופק מתאי חלב ללא חליבה של פרה ו/או כל שאר היונקים. בנוסף, מפתחת החברה תהליך תעשייתי לייצור חלב אם מתורבת.

הפיתוח המדעי הייחודי של החברה מבוסס על תוצרי מחקר בן 10 שנים של פרופ' נורית ארגוב ארגמן, אחת ממייסדי החברה, המכהנת כדירקטורית וסמנכ"לית טכנולוגיה ראשית בחברה. פיתוח זה מהווה פריצת דרך גלובלית, שכן החברה עתידה להיות הראשונה בעולם שתוכל לייצר את כל רכיבי החלב באופן מתורבת ובעל ערכים תזונתיים גבוהים שישמש ליצור כל מוצרי החלב. באמצעות הטכנולוגיה של החברה ופיתוח מדעי ייחודי, מתאפשרת שמירה על הסביבה, הפחתת גזי חממה, חסכון בניצול משאבי טבע (למשל: מים וקרקעות) וכן שמירה על איכות חייהם של בעלי החיים.

בימים אלה נמצאת החברה בשלבים מתקדמים במחקרים שעורכת בשיתוף מחלקת המיילדות, גניקולוגיה ופריון של בית החולים בילינסון והמחלקה לכירורגיה פלסטית  באיכילוב וכן הודיעה לאחרונה על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם טרה (החברה המרכזית למשקאות) לטובת הפצה עתידית של מוצרי החברה. החברה נוסדה בשנת 2020 ומונה כיום כ-20 עובדים במשרדים שלה ברחובות, ישראל.

Wilk עתידה להכפיל את כמות העובדים בחברה ומגייסת בימים אלה למעלה מ-20 נשות ואנשי מקצוע, בעיקר מתחום המדע והטכנולוגיה, כולל ביולוגים, מהנדסי פיתוח תהליך ובקרת איכות ואנליטיקה שיעבדו במתקני המעבדה החדישים והמתקדמים ביותר של החברה בעיר רחובות. גיוס העובדים מגיע בעקבות הצמיחה המהירה של החברה, גידול מואץ בציר הזמן האסטרטגי העסקי שלה ולקראת סבב גיוס כספים גדול בקרוב.

תומר אייזן, מנכ"ל החברה: "החברה שלנו עתידה לשנות את העולם לטובה, וזוהי אינה רק אמירה. אנחנו הולכים לסייע למיליארדי בני אדם ברחבי העולם לקבל גישה ליתרונות שרק חלב אמיתי יכול לספק, שיתכן ולא היה באפשרותם לקבל בשום דרך אחרת. אנו נעזור למיליוני תינוקות לקבל גישה לחלב אם אמיתי, מבלי להתפשר על בריאותם והתפתחותם התקינה. בעזרת עשרות העובדים החדשים שיצטרפו לשורות החברה במהלך השנה הקרובה, אנו שואפים להשלים את ההתחייבות שלנו לחברה כולה שהיא לממש את מלוא הפוטנציאל של החלב".

לינק לעמוד הלינקדין של החברה: https://www.linkedin.com/company/biomilk/

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?