אקזיט לפורשי המוסד: xm Cyber נמכרה ב-700 מיליון דולר

תמיר פרדו נעם ארז בועז גורודיסקי צילום יורם רשף
תמיר פרדו נעם ארז בועז גורודיסקי צילום יורם רשף

אקזיט לבכירי המוסד לשעבר: חברת הסייבר XM Cyber נמכרה בסכום של 700 מיליון דולר. החברה הוקמה על ידי נעם ארז, בועז גורודיסקי, ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו ואיש העסקים הבינלאומי שאול שני ונרכשה על ידי תאגיד הענק הגרמני Schwarz Group תמורת 700 מיליון דולר. ההשקעה בחברת xm cyber עד שנמכרה עמדה על 48 מיליון דולר.

התאגיד הגרמני Schwarz Group הינו הרשת הקמעונאית הרביעית בגודלה בעולם, אשר מחזיקה בין היתר ברשת השיווק לידל. בשנים האחרונות התאגיד פועל ומתפתח מאוד גם בתחום הדיגיטל  והענן. Schwarz Group  רוכשת את רוב המניות ב-XM Cyber  לאחר חמש שנים בלבד בה חברת הסייבר הישראלית פועלת, במהלכן גייסה 48 מיליון דולר בלבד.

לדברי נעם ארז, מנכ״ל ומייסד שותף של XM Cyber הוסיף: ״בתקופה זו בה רשתות המחשבים הופכות לגדולות ומורכבות יותר ועסקים מאמצים בקצב הולך וגדל עבודה מרחוק ושרותי ענן, משטח התקיפה גדל משמעותית. במציאות זו, גדלה היכולת  של התוקף לנוע בתוך הרשתות ההיברידיות של הארגון ולייצר נגישות לנכסים הדיגיטליים הקריטיים, בין אם הם נמצאים בענן או ברשת המקומית. 

בעקבות הרכישה, XM Cyber  תפתח ותרחיב באופן משמעותי את הטכנולוגיה וסל הפתרונות שלה, בין השאר על מנת להגן על תשתית ה-IT ושירותי הענן מבית Schwarz Group. הרכישה תאפשר עתיד דיגיטלי בטוח לעסקים ותשים את XM Cyber כאחת מהמובילות בעולם בתחום הגנת הסייבר בסביבות מחשוב  היברידיות המשלבות טכנולוגיות ענן שונות ורשתות מקומיות On-Premise  

עובדי XM Cyber שנמכרה. צילום- שחר פרלמן

בועז גורודיסקי CTO ומייסד שותף של XM Cyber: ״בחברת XM Cyber  פיתחנו טכנולוגיה פורצת דרך, ((Attack Path Modeling אשר באופן אוטומטי ורציף,  מחשבת את כל נתיבי התקיפה שעלולים לסכן את הנכסים הדיגיטליים הקריטיים של הארגון. על בסיס הממצאים, המערכת מחשבת את התיקונים הקריטיים שימנעו מהתוקף נגישות לאותם הנכסים. למעשה, קבוצת הפיתוח של XM Cyber יצרה מערכת ייחודית בתפיסתה להגנת סייבר, אשר לראשונה מאפשרת לארגון לראות כיצד מערך המחשוב של החברה נראה דרך העיניים של התוקף וע״י כך לתת מענה הגנתי פרואקטיבי. המענה של XM Cyber מאפשר לארגונים לפעול בעולם של משאבים מוגבלים ועדיין לתת פתרון מהיר וכירורגי לבעיות האבטחה החמורות ביותר. ״

XM Cyber  תמשיך לפעול באופן עצמאי ממטה החברה בהרצליה ותציע את מגוון המוצרים שלה תחת אותו המותג וההנהלה הנוכחיים. החברה תמשיך לשמור על סטנדרט השירות הבלתי מתפשר עבור לקוחותיה.

תמיר פרדו נשיא חברת XM Cyber: " XM Cyber בנתה שילוב רב עוצמה של עומק מקצועי, מתודולוגיות, טכנולוגיות ותרבות של מצוינות – הדרושים להתמודדות עם המורכבות הגוברת של איומי הסייבר. בעידן הדאטה אנחנו צריכים סייבר חזק ונושם שיודע לעמוד באיומים הגדלים כל העת הן במהירות והן בתחכום״.

השינויים הדיגיטליים הבלתי פוסקים חושפים ארגונים רבים לסיכונים הולכים וגוברים, לרבות תוכנות כופר, פריצות ענן היברידי ומתקפות על שרשראות אספקה – שלושת האיומים העיקריים שעלולים לגרום לנזק חמור לחברות. צוותי אבטחה נדרשים להתמודד עם הגנה על רשתות דינאמיות, מאוד מורכבות וארגוני פשיעת סייבר מתוחכמים. המורכבות הזאת מייצרת אתגר אדיר לצוותי האבטחה והם מתקשים לזהות את הנושאים המחייבים פעולה מיידית לסגירת הפרצות שעלולות לסכן נכסים קריטיים.

רולף שומן, Chief Digital Officer ב- Schwarz Group: "איתור וסגירת פרצות אבטחה מנקודות המבט של התוקף היא גישה ייחודית לאופן שבו ארגונים יכולים להגן על הרשתות שלהם באופן יזום. הגישה של XM Cyber מתווספת ליסודות אבטחת ה-IT האיתנים שלנו במטרה להמשיך להגן על הלקוחות והשותפים שלנו, כמו גם על עצמנו כחברה."

XM Cyber מציעה גישה חדשנית למניעה פרואקטיבית של תקיפות סייבר תוך ניצול הגישה של התוקף. במסגרת גילוי נתיבי מתקפה קריטיים ברשתות מקומיות  (On Premise)ורב-ענניות (Multi Cloud), היא מסייעת לארגונים לסגור פרצות אבטחה באופן יעיל ואפקטיבי עוד לפני שהן נחשפות לסכנה. הידע הנרחב והייחודי באבטחת סייבר של החברה והיכולת לתרגמו למוצר מוכח הווה מרכיב חיוני ברכישה אסטרטגית זו של התאגיד הגרמני .Schwarz Group

אחת הבעיות המרכזיות הינה ריבוי מוצרי הגנה המטפלים ברובם  בבעיות בצורה דיסציפלינרית, ללא היתוך מידע הדדי ומבלי לקחת בחשבון את זווית ראייתו של התוקף.XM Cyber פיתחה גישה ייחודית לעולם הגנת הרשתות והענן המבוססת על ראיית הרשת מנקודת מבטו של התוקף. המערכת של XM Cyber  משלבת בין דיסציפלינות שונות, ויודעת לאתר מגוון בעיות ובהן: קונפיגורציה שגוייה, התנהגות לקויה של משתמשי הרשת, סיסמאות שלא מנוהלות נכון וחולשות(CVEs)  בתוכנות השונות. ע״י כך, XM Cyber מזהה את כלל נתיבי התקיפה העוברים מתחת לרדאר של מערכות ההגנה, עד הגעה לנכסים הקריטיים של הארגון ועוזרת לארגון לחסום צירי תקיפה אלה מבעוד מועד.״ 
חברת XM Cyber  הוקמה בשנת 2016 על ידי בכירים לשעבר במוסד בעלי ניסיון מוכח באבטחת הסייבר, הן בתחום המתקפה והן בתחום ההגנה. החברה מעסיקה כיום למעלה מ 100 עובדים, בישראל, ארה"ב, ואירופה.

XM Cyber מביאה חדשנות לתעשיית אבטחה המידע. באמצעות הדמיה בטוחה ורציפה של מתקפות סייבר על  כל רשתות הארגון בין אם הן נמצאות בענן ציבורי Public cloud   או מקומיות On Premise,  XM Cyber  מזהה חולשות אבטחה הנובעות מפגיעוּיות (Vulnerabilities) , טעויות אנוש והגדרות קונפיגורציה שגויות. על ידי התמקדות בנכסים הדיגיטליים הקריטיים של הארגון מאפשרת הפלטפורמה לנתח את סיכוני הסייבר וליצור תהליך שיפור רציף של רמת האבטחה בארגון.

קבוצת שוורץ היא חברת סחר בינלאומית מובילה עם 500,000 עובדים ומפעילה למעלה מ-12,900 מרכולים ב-33 מדינות. מטה החברה ממוקם בנקרסולם ובאדן-וירטמברג בגרמניה. היא הוקמה על ידי דיטר שוורץ והשיגה מחזור של 125.3 מיליארד אירו בשנת הכספים 2020/2021. היא מורכבת משתי חטיבות הקמעונאות Lidl ו-Kaufland. שוורץ פעילים גם בתחומי ייצור המזון עם Schwarz Produktion ושירותי איכות הסביבה עם PreZero. שוורץ הם אחד מהקמעונאים הבודדים שמכסים את כל שרשרת הפעולות, מייצור וקמעונאות ועד לסילוק ומיחזור.

SCHWARZ IT הינה חברת שירותי ענן ותשתיות IT אשר תומכת בפיתוח מתקדם של עולם הקמעונאות מבוסס שירותים דיגיטליים ושירותי ענן של תאגיד האם העולמי הענק Schwarz Group .

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?