קבוצת ידיעות אחרונות הטמיעה את פתרון הגיבוי בענן Metallic עבור סביבת Office 365

דסק ידיעות אחרונות צילום יחצ ידיעות אחרונות
דסק ידיעות אחרונות צילום יחצ ידיעות אחרונות

ידיעות טכנולוגיות (YIT), גוף שירותי המיחשוב של קבוצת ידיעות אחרונות, בחר בפתרון Metallic Office 365 Backup מבית קומוולט להגנת נתונים בקבוצת ידיעות אחרונות. פתרון Metallic  נועד לגבות את הנתונים של כ- 1,500 משתמשי קבוצת ידיעות אחרונות השמורים ביישומי Office 365 בענן, כגון: Outlook, Office, Teams, Onedrive, Sharepoint ועוד.

את הפרוייקט ביצעה חברת ווי-אנקור בשיתוף YIT, בניהולו של אבי שטרית. היקפו הכספי של הפרוייקט, כולל עלות רישיונות Metallic לתקופה של שלוש שנים, מוערך במאות אלפי שקלים.

קבוצת ידיעות אחרונות נמצאת בימים אלו בתהליך מעבר מסביבת Exchange מקומית לסביבת Office 365 בענן. עד כה הועברו כ-1,200 משתמשים לענן ובחודשים הקרובים יועברו כ- 300 נוספים. סך כל היקף הנתונים שיגובו ב- Metallic   צפוי לעמוד על כ-2.5 טרה בייט.

לדברי איתן מולר, מנהל התשתיות ב- YIT, " פתרון Metallic Office 365 Backup יבטיח שכל הנתונים; כולל תיבות דואר, מסמכים ותקשורת בתוך הצוותים מגובים וניתנים לשחזור ללא בעיות. פתרונות הגנת הנתונים של קומוולט משמשים מזה מספר שנים לגיבוי היישומים On Premise בקבוצת ידיעות אחרונות וכאשר ביצענו את המעבר לענן היה זה אך טבעי לבחור בפתרון של גוף שאנו מכירים היטב שיאפשר מעבר חלק. Metallic הוא פתרון בעל ממשק ניהול נוח ואינטואיטיבי, קל להתקנה ותפעול ונוח לבצע שינויים כגון הוספת או הורדת משתמשים".

לדברי מולר, כל נושא הגיבוי ירד לנו מן הראש. עצם זה שמדובר בפתרון SaaS ללא צורך בתשתית שרתים, מערך אחסון ורכישת חומרה, מורידה מאיתנו הרבה מאוד עבודה ומאפשרת לנו להרחיב את היקף הגיבוי בקלות רבה. רבות מפעולות המערכת הן אוטומטיות. לדוגמא, המערכת מגבה 3 פעמים ביום אוטומטית וגם השחזור במקרה של תקלה או בעיה הוא פשוט בשני קליקים. ויתרנו על הגיבוי לקלטות שהיה תהליך מסורבל למדי. עם Metallic זה פשוט Plug & Play".

לדברי רוני עוזר, מנהל מכירות בווי-אנקור, בגוף יצרן תוכן כמו ידיעות אחרונות סביבת ה- Office 365 היא ליבת הייצור של הארגון. המעבר לפתרון מטאליק קיצץ זמן משמעותי בניהול תשתית לאחסון ושרתי גיבוי, ופינה את צוות ה- IT להתמקד בפרויקטים בעלי ערך מוסף. עותקי הגיבוי מופרדים מסביבת Office 365 והם מאפשרים שיקום מידי אחרי מתקפות, מחיקה של קבצים או של הדבקתם בנוזקות ושמירה על המשכיות עסקית גם במקרה תקלה, פריצה או אסון".

לדברי נוגה סהר, מנהלת מכירות בקומוולט ישראל, "מטאליק הוא שירות ענן בקטגוריית DPaaS – הגנת דאטה כשירות, המספק שירותי גיבוי ושחזור לכל המידע והנתונים של כל יישומי מיקרוסופט בידיעות אחרונות ומאפשר להם לחסוך זמן רב ודאגה בהקמה ותחזוקת מערך גיבוי".

אבי יושעי, סמנכ"ל הטכנולוגיות של מיקרוסופט ישראל אמר כי: "שילוב הטכנולוגיות של קומוולט ומיקרוסופט ושיפור התהליכים שהן מייצרות מאפשרות לארגונים שמתקדמים לענן ליהנות מחדשנות טכנולוגית ותפעולית שבסופו של תהליך מאפשרת האצה עיסקית ותחרותית. המעבר לענן יאפשר לידיעות אחרונות יכולות שיתוף פעולה מתקדמות יומיומיות סביב הדאטה שהם מטפלים בו, תוך שילוב יכולות בינה מלאכותית והגנת סייבר ברמה הגבוהה ביותר."

Commvault היא החברה המובילה בתחום גיבוי נתונים והתאוששות במקרה של פגיעה בנתונים. פתרון ניהול הנתונים המשולב של Commvault מגדיר מחדש את עולם הגיבוי עבור ארגונים מתקדמים בזכות פתרונות המגינים, מנהלים ומנצלים את הנכס החשוב ביותר – נתונים. התוכנה של Commvault, השירותים והפתרונות זמינים דרך החברה ושותפיה העסקיים ברחבי העולם. Commvault מעסיקה למעלה מ- 2,700 עובדים ברחבי העולם. החברה נסחרת בנאסד"ק (CVLT). מטה החברה בניו ג'רזי, ארה"ב. למידע נוסף:  www.commvault.com

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?