זניטי גייסה 16.5 מיליון דולר בסבב A בהובלת אינטל קפיטל

צוות זניטי צילום Eyal Toueg
צוות זניטי צילום Eyal Toueg

זניטי (Zenity), הפלטפורמה הראשונה בעולם לאבטחת פיתוח הנעשה ללא כתיבת קוד במערכות לואו קוד/ נו קוד (Low-Code/No-Code, ממשק ויזואלי שלא דורש כתיבת קוד אלא מבוסס על גרירת אובייקטים של מערכת כגון דאטה-בייס, ממשק אינטראקטיבי ועוד) גייסה 16.5 מיליון דולר בסבב A בהובלת אינטל קפיטל (Intel Capital) ובהשתתפות המשקיעות הקודמות ורטקס ונטורס (Vertex Ventures) ו-אפווסט (UpWest), והמשקיעות החדשות גפן קפיטל (Gefen Capital) ו-B5. יוני גרייפמן, מנהל השקעות באינטל קפיטל, יצטרף לדירקטוריון של החברה.

הגיוס של זניטי מגיע על רקע מציאות בה יותר ויותר ארגונים מסתמכים על פיתוח ללא מפתחים וללא כתיבת קוד בפלטפורמות Low-Code/No-Code כדי לדרבן פרודוקטיביות ויעילות. כאשר חברת המחקר הטכנולוגי גרטנר מציינת שהם מצפים שפיתוח ב- Low-Code/No-Code יהיה אחראי ליותר מ-70 אחוז מהאפליקציות החדשות בארגונים עד 2025.

הפלטפורמה של זניטי מאפשרת לארגונים המשתמשים בפלטפורמות Low-Code/No-Code ארגוניות וב- Generative AI לצורך פיתוח אפליקציות ואוטומציות ע״י כלל העובדים בארגון ולקדם פיתוח מודרני שכזה בדרך מאובטחת ובמינימום סיכונים. שימוש בטכנולוגיות הללו בצורה נכונה ואחראית יכול לסייע לארגונים לממש במהירות ויעילות רבה יותר את יעדי החברה ולהשיג צמיחה מהירה יותר. המוצר של החברה מאפשר לצוותי האבטחה להבין מה מפותח, ע״י מי, ולאיזה צורך, מנתח את סיכוני אבטחת המידע בפיתוח ומאפשר ניהול מדיניות ותגובה לצורך תיקונים אוטומטיים בצורה מרכזית ויעילה.

כספי הגיוס ישמשו את זניטי להמשיך ולהוביל את השוק החדש לאבטחת פיתוח הנעשה בפלטפורמות Low-Code/No-Code, שנעשה בדרך-כלל על-ידי כח עבודה ללא רקע טכני או ידע מקדים בפיתוח מערכות מחשוב ארגוניות. הגיוס יסייע לחברה לבסס ולהרחיב את מצבת כוח האדם שלה ולהעסיק עובדים חדשים בצוותי הפיתוח והמחקר בתל-אביב ובצוות החדירה לשוק בצפון אמריקה בתחומי שיווק ומכירות, ויאפשר הרחבה של כמות הלקוחות והאימוץ של הפלטפורמה.

כאשר בן קליגר ומיכאל ברגורי, המייסדים המשותפים של זניטי,עבדו ביחדבקבוצות אבטחת הענן במיקרוסופטהםראו מקרוב את הבעיות עמן מתמודדים ארגונים שצריכים לנהל ולאבטח פיתוח אפליקציות ואוטומציות שנעשה בידי עובדים של הארגון שאינם מפתחים מקצועיים (מה שמכונה ״Citizen Development״), ובפרט באמצעות פלטפורמות Low-Code/No-Code. בזמן שפלטפורמות הפיתוח הללו מאפשרות לעובדים מכל קצוות הקשת הארגוני להשפיע בקנה מידה נרחב ביותר על הארגון שלהם ע"י פיתוח עצמאי של כלים ושירותים לשיפור פרודוקטיביות, מיכון מטלות חוזרות, פיתוח שירותים דיגיטליים עסקיים חדשים ועוד, הן לא עוברות דרך מחלקות IT ואבטחת מידע, ולכן מלוות בסיכונים.

כך למשל משתמשים פחות טכניים נוטים יותר ליצור אפליקציות ואוטומציות שרגישות לזליגת מידע, שימוש לרעה בזהויות ועוד. כמו כן השילוב המהיר של טכנולוגיות Generative AI לתוך פלטפורמות אלו, הופך את הפיתוח לנגיש ומהיר אף יותר, ובכך מגדיל את המורכבות ומציב אתגרים חדשים בפני מנהלי האבטחה שצריכים להתמודד עם קצב פיתוח שמולו לא ניצבו לפני כן ועם מגוון סיכונים חדשים עבורם אין מענה כיום.

"קיימת הכרה אוניברסלית בכך שצוותי אבטחה חסרים את האמצעים הנדרשים כדי לאבטח אפליקציות ואוטומציות שפותחו בידי עובדי חברה שאינם מפתחים ולא יודעים לכתוב קוד. סבב הגיוס הנוכחי יאפשר לזניטי להמשיך להוביל את השוק החדש הזה, לאפשר לארגונים את הביטחון לקדם Citizen Development בצורה אחראית, ולהגן כראוי על הנכסים הדיגיטליים והארגוניים שלהם", אמר קליגר, מנכ"ל ומייסד שותף של זניטי. "סבב גיוס מרגש זה, שנערך בהובלת אינטל קפיטל, הוא הזדמנות עבורנו לציין כמה אנו גאים בצוות המצוין שלנו, ומודים על התמיכה והאמון שהפגינו הלקוחות, השותפים והמשקיעים שלנו למסע".

"כאשר ארגונים שואפים להגביר את הפרודוקטיביות שלהם על ידי אימוץ Low-Code/No-Code וכלי בינה מלאכותית, כולם הם כעת מפתחים. עם זאת, מכיוון שארגונים מעודדים משתמשים עסקיים ליצור אפליקציות, הם למעשה עוזבים את הדרך המסורתית של פיתוח התוכנה, ובכך הופכים את נוהלי האבטחה והכלים הקיימים לאבטחת הפיתוח ללא רלוונטיים", אמר מיכאל ברגורי, מייסד משותף ומנהל טכנולוגיה ראשי של זניטי, וגם המייסד של פרויקט ה- OWASP TOP 10 ל- Low-Code/No-Code Security Risks. "מנהלי מערכות מידע ומנהלי אבטחה צריכים לעבוד יחד עם מנהלי היחידות העסקיות כדי לאפשר למפתחים מקצועיים ועובדים שאינם מפתחים כאחד לבנות יישומים שעוזרים לבצע עבודה באופן יעיל יותר, מבלי שהדבר יבוא על חשבון האבטחה".

"בעידן חדש זה של פיתוח בארגונים, אנו רואים לעתים קרובות מנהלי מערכות מידע ומנהלי אבטחת מידע שאינם יכולים לזהות איך באמת נראות סביבות ה-Low-Code/No-Code שלהם, וכעת, יותר מתמיד, הם זקוקים לפתרונות מהירים המאפשרים להעצים את כוח העבודה שלהם לבניית אפליקציות ואוטומציות", אמר סוניל קורקרה, דירקטור ניהולי באינטל קפיטל. "זניטי יוצרת סביבה שכולם מנצחים בה. IT ואבטחת מידע יכולים להעניק למפתחים עסקיים ומקצוענים את העצמאות שהם צריכים כדי לקדם את השירותים שלהם תוך שמירה על אבטחה ושליטה מלאה".

זניטי (Zenity) היא החברה הראשונה שהתמקדה באבטחת פיתוח הנעשה בפלטפורמות Low-Code/No-Code , והיא מגינה על ארגונים מפני איומי סייבר, עוזרת להם לעמוד בהוראות הרגולטוריות, ומאפשרת המשכיות עסקית. זניטי הוקמה ב-2021, וארגונים רבים ברשימת Fortune 500 מתחומי השירותים הפיננסיים, התרופות, ההיי טק ושירותי הבריאות כבר סומכים על עזרתה בהגדרה ואכיפה אוטומטית של נהלי אבטחת מידע לפיתוח ב- Low-Code/No-Code, יצירת רשימות תיעדוף דינאמיות של פגיעויות, זיהוי מדויק ותיקון שלהן, וזאת באמצעות סריקה רציפה של כל מה שמפותח בפלפטפורמות ה- Low-Code/No-Code הארגוניות, ועם ניהול אחיד ומרכזי. למידע נוסף בקרו אותנו בכתובת https://www.zenity.io

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?