בזק בינלאומי וסרברפארם תשתיות ישראל יקימו DATA CENTER בהשקעה של חצי מיליארד שקל

חוות שרתים הדמיה יחסי ציבור
חוות שרתים הדמיה יחסי ציבור

בזק בינלאומי וסרברפארם תשתיות ישראל חתמו על הסכם להקמת Data Center מהמתקדמים בישראל בהספק 3 מגה וואט במתקן בבני ציון. הסכם האירוח הוא למשך 15 שנים עם אופציות נוספות, סך כל ההשקעה המתוכננת במקום כחצי מיליארד שקל. חוות השרתים תתוכנן ותבנה בהמשך לחתימת ההסכם והיא צפויה להיחנך ברבעון הראשון של שנת 2023.

חוות השרתים זו הינה החווה השישית של בזק בינלאומי בישראל והיא תפעל בנוסף לחמישה מתקני Data Centers נוספים, שלושה בפתח תקוה, אחד בראש העין ומתקן נוסף בתל אביב. כמו כן, מפעילה בזק בינלאומי שבעה אתרים נוספים ברחבי העולם (Pops, המקושרים באמצעות רשת תקשורת בינלאומית מתקדמת המבוססת על הכבל התת ימי של החברה).

חוות השרתים החדשה תוקם לראשונה בישראל כמתקן ייעודי ועצמאי המיועד לספק שירותי דאטה סנטר בסטנדרטים בינלאומיים (ולא כחלק מבניין משרדים או מבנה תעשייתי שהוסב לשימוש) החל מסטנדרט אדריכלי, תכנון הנדסי מתקדם של תשתיות בתוך המתקן כמקובל באירופה ובצפון ארה"ב, טכניקות קירור יעילות, הספקי חשמל עם יכולת הרחבה במספר שלבים ובהתאם לתחזית הגידול בצריכה, שרידות המערכות ודרכי גישה נוחות ללקוחות להתקנות ציוד IT, חדרי מחשוב לשימוש ייעודי וכלה בשטחים ציבורים רחבים בתכנון קפדני בסטנדרטים שטרם נראו בישראל.

החווה תשתרע על שטח של כ 9000 מ"ר, והיא החווה הראשונה של השותפות של סרברפארם וקרן תשתיות ישראל בישראל מבין מספר חוות אשר היא מתכננת להשיק בישראל ובמזרח התיכון בשנים הקרובות. שיתוף הפעולה עם בזק בינלאומי מבוסס על מודל הפעלה של בניית תשתיות על ידי חברה בינלאומית המתמחה בהקמה ותפעול מתקדם של חוות שרתים ברחבי העולם ושותפות עם חברת IT ותקשורת המתמחה והמובילה במדינת היעד.

לדברי רן גוראון, מנכ"ל בזק בינלאומי: "בזק בינלאומי, בשיתוף פעולה ראשון עם שותפות של החברה הגלובלית המובילה סרברפארם וקרן תשתיות ישראל, תקים חוות שרתים מתקדמת, כצעד אסטרטגי לחיזוק פעילות האינטגרציה שלה. חוות השרתים השישית מרחיבה את רשת המתקנים של בזק בינלאומי ומחזקת אותה בצורה משמעותית. החברה תמשיך להשקיע על מנת לספק למגזר העסקי פתרונות IT מקצה לקצה, בהשקעה בתשתיות ובהרחבת השירותים המנוהלים בענן".

בועז יהודה, מנהל אזור המזרח התיכון וסגן נשיא סרברפארם אמר: ״אנחנו שמחים על שיתוף הפעולה עם בזק  בינלאומי, כחברה גלובלית המובילה את החדשנות בבניה, תפעול וניהול טכנולוגי מתקדם של חוות שרתים ועם מעל ל 700 חוות שרתים המנוהלות על ידינו בעולם, חווה זו מציבה סטנדרט בינלאומי חדש ומתקדם בבניה וניהול של חוות שרתים בישראל. זהו צעד אסטרטגי ראשון בחדירת סרברפארם תשתיות ישראל לישראל תוך הפיכתה למובילת שוק  חוות השרתים בארץ ובאזור המזרח התיכון.

בזק בינלאומי מספקת מגוון רחב של פתרונות IT למגזר העסקי מקצה לקצה – החל משירותי Hosting  ושטחי DATA CENTER ברשת מתקניה, פתרונות ענן ושירותים מנוהלים תחת קורת גג אחת. כעת, עם השקת החווה השישית בשיתוף סרברפארם, בזק בינלאומי תמשיך להיות ספק ה- Data Center הגדול בישראל בנתח שוק בכמות הלקוחות מעסקים וחברות ועד לארגוני ענק במגוון רחב של סגמנטים: מגזרי התעשייה, היי טק, חינוך, בריאות, תקשורת ומדיה, גופי בטחון ובמגזר הציבורי,  ביניהם משרדי הממשלה, לאחר שזכתה במכרז חשכ"ל לאירוח משרדי הממשלה בשטחה.

סרברפארם הינה חברת טכנולוגיה ושרות בינלאומית בשליטת משפחת פפושדו, המובילה את הטרנספורמציה הדיגיטלית  בחוות השרתים. החברה יוזמת, מקימה ומספקת שירותי ניהול ותפעול של חוות שרתים מעל ל-20 שנה. החברה פעילה בצפון אמריקה, אירופה וישראל ובבעלותה 9 חוות שרתים בשטח של כ- 200,000 מ"ר היכולות לספק נפח של כ-150 מגה וואט. בנוסף, החברה מספקת שירותי תפעול לכ-700 אתרים ברחבי העולם. עם לקוחות החברה נמנות ענקיות הטכנולוגיה הגדולות בעולם.

קרן תשתיות ישראל, בניהולו של ירון קסטנבאום ובבעלות קבוצת הראל, ירון קסטנבאום, ועו"ד יהודה רווה, הינה קרן פרייבט אקוויטי המתמחה בחברות בתחום האנרגיה, תחבורה, כבישים, מים, איכות סביבה, לוגיסטיקה, תשתיות דיגיטליות, מתקנים ציבוריים ועוד. הקרן מנהלת כיום כ- 9 מיליארד שקל.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?