מקסים בלין מחברת Dell – הישראלי היחיד ברשימת האקרים טובים

מקסים בלין צילום פרטי

ארגון ההסמכה הגדול בעולם עבור Ethical Hackers בחר במקסים בלין ממרכז הפיתוח של Dell  Technologies בישראל לאחד ממאה האקרים ברשימת האקרים טובים Certified Ethical Hack

בלין הינו אחד  ממאה האקרים טובים מכל העולם שנכנסו לרשימה ב-2021 – והישראלי היחיד בה. מלבדו נכנסו לרשימה 52 האקרים ממרכז, צפון ודרום אמריקה, 20 מאירופה, 4 מהמזרח התיכון ו-23 מאסיה, אפריקה ואוקייניה.

במסגרת תפקידו בלין הוא Ethical Hacker ב-Dell Technologies ועוסק בפיתוח מוצרי אבטחת מידע חזקים ויעילים, בהתאם לדרישות התקופה. הוא נכנס לרשימה לאחר שעבר את מבחני ההסמכה בציון גבוה ביותר. בזמנו הפנוי בלין אף מתנדב בארגון ומסייע להכשרת הדור הבא של ההאקרים הטובים.

בלין מציין כי "כדי לגבור על האקר, צריכים לחשוב כמו אחד כזה. זו אחת הגישות החשובות ביותר שקיבלתי מהסמכת ה-CEH. הידע שמקנה ההסמכה עוזר להגן על הלקוחות שלנו. ההתקפות יכולות למחוק עסקים גדולים, והתפקיד שלנו הוא לזהות את הבעיה ולהתריע".

המועצה הבינלאומית ליועצי מסחר אלקטרוני (International Council of E-Commerce Consultants), הידועה גם בשם EC-Council, קמה לאחר אירועי ה-11 בספטמבר כאשר המייסד ג'יי באוויסי שאל את עצמו 'מה יקרה אם התקפה כזאת תיעשה בשדה הסייבר?'.

המועצה פועלת כיום ב-145 מדינות ברחבי העולם, ומלבד הסמכת האקרים טובים, היא מסמיכה גם חוקרי פריצות למחשבים (C|HFI), אנליסטים בתחום האבטחה (ECSA) ועוד. עד כה הוסמכו במסגרת המועצה למעלה מ-200,000 אנשי אבטחת מידע ברחבי העולם שמשפיעים באופן יומיומי על אבטחת המידע והסייבר של ארגונים ברחבי העולם.

על פי ה-EC-Council, יש נכון להיום למעלה מ-11 אלף משרות פנויות בתחום ה"האקרים הטובים" (בהתבסס על נתונים מלינקדאין). כמו כן, המשכורת הממוצעת בתחום בארצות הברית היא 93 אלף דולר בשנה.

בתמונה: מקסים בלין צילום פרטי

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?