מעבדת חדשנות בנושא פארמה ומחשוב הוקמה בישראל

AIOB LABS צילום אלעד מלכה

AION Labs מעבדת חדשנות ראשונה מסוגה בעולם בנושא טכנולוגיות ענן, בינה מלאכותית ומדעי המחשב בתעשיית הפארמה הושקה. מעבדת החדשנות בנושא פארמה ומחשוב היא שיתוף פעולה  פרמצבטיקה גלובליות אסטרהזנקה, מרק, פייזר וטבע – ושתי חברות טכנולוגיות: AWS  (Amazon Web Services Inc) וקרן ההשקעות הישראלית IBF (Israel Biotech Fund).

הקמת הקונסורציום של החברות הגלובליות המובילות באה בעקבות זכיה במכרז ממשלתי להקמת מעבדת חדשנות בדצמבר 2020, לאחר שרשות החדשנות הגדירה את מדעי החיים כתחום חיוני לפוטנציאל הצמיחה וההשקעה. בעקבות הזכייה במכרז הוקמה מעבדת חדשות בנושא פארמה ומחשוב.

AION Labs תשקיע בצוותי סטארט-אפ הנמצאים בשלב מוקדם של פעילותם ומתמקדים בבינה מלאכותית וביו-טק בגילוי ופיתוח של תרופות. מעבדת החדשנות תציע לסטארט-אפים משאבים והנחיית מנטורים חסרי תקדים תוך עבודה צמודה על פיתוח טכנולוגיות חדשות במענה לאתגרים הדחופים והמשמעותיים ביותר של תעשיית הפרמבצטיקה. כל סטארט-אפ ירתום את כוחה של הענן ובינה המלאכותית כדי לסייע במציאת טיפולים חדשים ביתר מהירות וביתר יעילות, בכדי למשל להימנע מניסויים בבעלי חיים, ולקדם את תחום שירותי הבריאות לרפואה מדויקת המעמידה את המטופל במרכז.

מתי גיל, מנהל בכיר בעבר בטבע פרמצבטיקה, התמנה למנכ"ל המעבדה, וכי מי שניהל את הביולוגיה החישובית בקומפיוג'ן והיה ראש הפעילות המדעית ב-CytoReason ומדען בכיר ב-MSD, יאיר בניטה, Ph.D., התמנה לסמנכ"ל טכנולוגיות.

"אנו נרגשים להשיק את מעבדת החדשנות החדשה לטובת תגליות של תרופות ואביזרים רפואיים באמצעות כלים חישוביים פורצי דרך", אמר מתי גיל, מנכ"ל AION Labs. "הודות למודל החדשנות שלנו המבוססת על  אתגרי וצרכי התעשייה, בשילוב שיתוף הפעולה  הייחודי של חברי הקונסורציום, אנו ערוכים ומוכנים לחולל שינוי בתהליך של תגליות תרפויטיות ופיתוחן. עם מאגר כישרונות חזק מישראל והעולם, טכנולוגיית ענן ובינה מלאכותית בלב פעילותנו ומחויבות משמעותית של מדינת ישראל, אנו ערוכים לתרום לבריאותו ולרווחתו של המין האנושי ולקדם את התעשייה בישראל. אני מודה לשותפים על האמון, ולכבוד הוא לי להוביל יוזמה כה משמעותית ".

בנוסף, AION Labs הודיעה על שותפות אסטרטגית עם X BioMed , מכון מחקר ביו-רפואי עצמאי הפועל בהיידלברג, גרמניה. ל-BioMed X רקורד מוכח בקידום חידושים מחקריים בתחום הביו-רפואה בממשק שבין המחקר האקדמי לתעשיית התרופות. מודל החדשנות של BioMed X מבוסס על מיקור המונים גלובלי ואינקובטורים לטיפוח הכישרונות והרעיונות המבריקים ביותר, ישמש כמנוע המו"פ להנעת מודל הקמת המיזמים של AION Labs.

"אנו נרגשים להרחיב את מודל החדשנות המצליח שלנו לישראל", אמר ד״ר כריסטיאן טידונה, מייסד ומנכ״ל BioMed X. "לדעתנו ישראל נמצאת כיום במקום הטוב ביותר למנף את כוחה של הבינה המלאכותית לגילוי ופיתוח תרופות בשיתוף עם השחקנים הגלובליים המובילים בזירות הפרמצבטיקה, הטכנולוגיה והון הסיכון".

AION Labs תכלול הן מעבדה "רטובה", שבה יבוצע מחקר ביו-רפואי, והן סביבת מעבדה חישובית מבוססת ענן, שתתמקד בפיתוח אלגוריתמים חדשים ושיטות חישוביות במטרה להאיץ את הגילוי והפיתוח של טיפולים פוטנציאליים חדשים. שתיהן יפעלו בהנחיית חוקרים ומומחים בכירים מבין שותפי AION Labs.

בתמונה: מעבדת AION צילום אלעד מלכה

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?