נשים יוצרות חדשנות – שיתופי פעולה הכרחיים לחולל שינוי

צילום: עידן כנפי

במרכז פרס לשלום ולחדשנות התקיים אירוע השקה לסיור ייחודי וראשוני מסוגו שהוקם בשיתוף פעולה עם סיילספורס ישראל – נשים יוצרות חדשנות, סיור בעל זווית נשית בסיפור החדשנות של ישראל באמצעות סיפורן של נשים פורצות דרך שפרצות את תקרת הזכוכית בתעשייה הישראלית ובעולם.

באירוע ההשקה השתתפה שרת הכלכלה והתעשיה, אורנה ברביבאי, אשר ביקרה במרכז פרס לשלום ולחדשנות לראשונה במסגרת תפקידה ולקחה חלק בלעדי בהשקת הסיור נשים יוצרות חדשנות, אשר הושק רשמית במרכז פרס בחסותה של סיילספורס ישראל.

בנוסף הושק פורום מנהלי קהילות החדשנות של משרד הכלכלה והתעשייה. במסגרת האירוע, אשר התקיים במעמד שרת הכלכלה והתעשייה, הוצגו הקהילות הנבחרות ופעילותן בשנים הקרובות.

חמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות התרגש ואמר: "אבי האמין בכח הניהולי הנשי יותר מכל דבר אחר. מבחינתי העשור הזה זה עשור של תיקון ואני שמח שמרכז פרס לוקח הובלה אמיתית של הנושא הזה לא רק של גיוון אלא גם של הכללה ושיוון מגדרי ואם נעשה כך במדינה נגיע לארץ המובטחת".

אפי כהן, מנכ"ל מרכז המחקר והפיתוח, סיילספורס ישראל: מאז הקמתה, חרטה סילספורס את ערך השיוויון המגדרי על דגלה, לא רק במילים אלא גם במעשים, כבר בשנת 2015 מארק בניוף המנכל המייסד עשה צעד חסר תקדים והשקיע מאמצים רבים בצמצום פערי השכר בין נשים לגברים בחברה.

סילספורס הציבה כיעד מרכזי את נושא קידום מעמד האישה ונערות הן בהיבט החינוכי והן בסיוע ממשי בעולמות התעסוקה הטכנלוגיים. הסיור החדש שהשקנו היום, מהווה פלטפורמה לשים בקדמת הבמה נשים יוזמות ופורצות דרך כדוגמא ומופת לאותן נערות ולגרום להן להבין שזה אפשרי" .

במסגרת אירוע ההשקה של הסיור "נשים יוצרות חדשנות" התקיים פאנל נשים מובילות בתעשייה אשר ידועות בשל סיפורן האישי חוצה הגבולות. נשים שהקימו, הגשימו והשפיעו במגוון תחומים שונים בתעשייה הישראלית, כל אחת בדרכה שלה.

עולא בכר, ייזמית ומייסדת חברת GROWN : "אני באה מהחברה הערבית ולא נתתי להם להשפיע עלי להתקדם ולחלום, גם כשאמרו לי לא. הצניעות של נשים זה כלי עזר בניהול, מאחר ואנחנו יודעות לשים את האגו בצד ולקבל את ההחלטות הנכונות".

ד"ר יעל גולד זמיר, מנכ"לית אמבריוניקס: "בתור יזמת חרדית, חשוב לי מאוד להעביר מסר  שלא משנה איך את מתלבשת או מאמינה, הדרך שלך זו הייחודיות שלך ואת צריכה לשמור עליה, יש מכשולים וסיטואציות קשות אבל אל תוותרי על עצמך ואל תקשיבי לרעשי רקע".

מאי פיאמנטה, מנכ"לית חברת VEE: "החברה שלנו מכילה 65% נשים. אני חושבת שנשים יודעות להזיז את כל רעשי הרקע ולקחת החלטות נקיות וראייה את טובת החברה ".

לינק לדבריה של השרה :

קרדיט: מרכז פרס לשלום ולחדשנות

צילום סטילס: עידן כנפי

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?