יחידת ממר"ם זכתה בפרס החדשנות הטכנולוגית לשנת 2022 של רד האט

אורי בן שמואל צילום אלישר
אורי בן שמואל צילום אלישר

יחידת ממר"ם (מרכז המחשבים ומערכות המידע) בצה"ל זכתה בפרס החדשנות הטכנולוגית לשנת 2022 באירוע ה-Summit הגלובלי של רד האט (Red Hat), הספקית המובילה בעולם של פתרונות קוד פתוח. הפרס מכיר בהישגים הטכנולוגיים של לקוחות רד האט ברחבי העולם, אשר הדגימו יצירתיות בפתרון בעיות כדי להשפיע לטובה על עולם העסקים ועל החברה.

יחידת ממר"ם משמשת כספקית שירותי הענן לכל היחידות של צה"ל. כחלק מחבילת הפתרונות שלה, ממר"ם מתחזקת יכולות as-a-service כמרכזי נתונים קטנים, בעלי אספקה מהירה הניתנים לפריסה בקצה ובשטח במטרה לתמוך בפעולות קריטיות.

אחת מהמשימות המרכזיות של ממר"ם היא הבטחת גישה ליישומים קריטיים בכל זמן ובכל מקום עבור המשתמשים בהתאם לצורך שלהם. העברת כמויות גדולות של נתונים על פני חיבורים איטיים מגבירה את הפוטנציאל לכשלים בהעברת נתונים, מה שמסכן את חייהם של תושבי ישראל.

יחידת ממר"ם עובדת בשיתוף פעולה עם Red Hat Consulting ו-Red Hat Training ומשתמשת בפלטפורמת Red Hat OpenShift כדי ליצור יישום מרכז נתונים מרכזי המבוסס על קונטיינרים וענן, אשר מתרחב בקלות להתקני IoT וסביבות קצה, תוך שמירה על אבטחה מקסימלית. השימוש ב-Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes יחד עם Red Hat Ansible Automation Platform מסייע לממר"ם להפוך את הסביבות שלה לאוטומטיות ומאיץ משמעותית את פריסות הקצה.

קבוצת מרכז הנתונים של ממר"ם יכולה לספק אשכול חדש בפרק זמן הנמוך משעתיים ולהשלים פריסה תוך פחות משתי דקות, תוך הפחתת זמני אספקת השירות לשלוש עד שש שעות בהשוואה לשלוש שבועות באמצעות המערכות הקודמות שלהם. האשכולות הללו מאפשרים ליישומים לתפקד כאילו יש להם חיבור לרשת גם אם החיבור נכשל, מבלי להתפשר על דרישות האבטחה והתאימות הנוקשות שלהם.  

אורי בן שמואל, מנהל מגזר הביטחון ברד האט ישראל, אמר כי, "אני מברך את הצוות של ממר"ם על קבלת פרס החדשנות הטכנולוגית של רד האט לשנת 2022 ומודה להם על הבעת האמון המתמשכת והבחירה בפתרונות המתקדמים של רד האט. השימוש בפתרונות של קוד פתוח מציב את צה"ל בקדמת הטכנולוגיה לא רק בארץ, אלא בעולם כולו והפרס זוהי הוכחה לכך. אנו ברד האט גאים לקחת חלק בפרויקטים משמעותיים בתחום הביטחון, אשר להם השפעה אדירה על כל אחד ואחת במדינה".      

צפו בסיפור ההצלחה המלא של ממר"ם – https://www.redhat.com/en/success-stories/mamram 

רד האט הינה החברה המובילה בעולם למתן פתרונות תוכנה מבוססי קוד פתוח לארגוני Enterprise. רד האט מבוססת על כוחה של קהילת הקוד הפתוח בפיתוח ואספקת טכנולוגיות Linux, ענן, קונטיינרים ו-Kubernetes אמינות ובעלות ביצועים גבוהים. החברה מסייעת ללקוחות לשלב בין יישומי IT חדשים וקיימים, לפתח יישומים מוטי-ענן (cloud-native), לבצע סטנדרטיזציה של מערכת ההפעלה, יחד עם אוטומציה, אבטחה וניהול של סביבות מורכבות. שירותי התמיכה, ההדרכה והייעוץ של רד האט זכו להכרה ופרסים בתעשייה והופכים אותה לשותפה ויועצת מוערכת עבור חברות רבות ברשימת ה-Fortune 500. משרדי החברה בישראל מונים מעל ל-500 עובדים, מרביתם מהנדסים מהשורה הראשונה בישראל, אשר עובדים על פיתוח הפתרונות הטכנולוגיים של רד האט בתחום תשתיות הענן. הסניף הישראלי כולל גם את צוות המכירות והשירות של אזור ישראל, יוון וקפריסין.

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?