נטאפ משיקה תוכנית פיצוי ללקוחות שייפגעו ממתקפת כופרה ולא יצליחו לשקמם

צילום אילוסטרציה PixaBay
צילום אילוסטרציה PixaBay

נטאפ (NetApp), חברת תוכנה גלובלית, המתמקדת בניהול נתונים בענן מכריזה על תוכנית ללקוחותיה המבטיחה להם אחריות על שיקום קבצים שנפגעו במתקפות כופרה ופיצוי על נזקים שנגרמו להם, במקרים בהם לא יצליחו לשקם קבצים. התוכנית Ransomware Recovery Guarantee הושקה בעת שהנזקים הכלכליים ממתקפות כופרה צפויים לגדול משיעור של 20 מיליארד דולר בשנת 2021 להיקף של 265 מיליארד דולר בשנת 2031.

התוכנית מיועדת ללקוחות החברה המשתמשים בסל פתרונות האחסון של החברה לרבות אחסון פלאש ופתרונות האחסון ההיברידי של נטאפ. בליבם של הפתרונות הללו פועלת מערכת ONTAP, המציעה שילוב ייחודי של יכולות אבטחה מובנות המסוגלות לחסום אוטומטית סוגים של קבצים זדוניים, לחסום עובד המבצע פעולות זדוניות וכן עובדים מסוג זה בעלי הרשאות מרובות וכן לספק עותקים של קבצי דאטה שאיש לא יכול למחוק אותם, כולל מנהל האחסון.

באמצעות מערכת זו להגנה בפני מתקפות כופרה, ניתן לזהות את המתקפות, להפיק מיידית עותקים נוספים של קבצים וההתאוששות יכולה להימשך דקות ספורות בלבד. לאור יכולות חסרות תקדים הללו ובמסגרת תוכנית חדשה זו, תעניק נטאפ ללקוחותיה אחריות לשיקום עותקים של קבצים במקרים של מתקפות כופרה. במקרים שלא ניתן יהיה לשקם את הקבצים הללו – בסיוע נטאפ או שותפיה – נטאפ תציע ללקוחות פיצוי.

נטאפ הכריזה בנוסף על שורה פתרונות חדשים לאחסון בלוקים. סדרת ASA של נטאפ (All-Flash SAN Array), המספקים ביצועים גבוהים אפשרויות גידול, זמינות, יעילות וקישוריות לענן היברידי עבור אפליקציות עסקיות קריטיות ובסיסי נתונים.

בין התכונות הבולטות של סדרה זו ניתן לציין  זמינות נתונים ברמה של 99.999% ותוכנית Data Availability Guarantee, המציעה זמינות זו. יעילות אחסון ברמה 4:1 ותוכנית Storage Efficiency Guarantee. תמיכה בפרוטוקולים מגוונים לרבות: NVMe/FC, NVMe/TCP, FC ו-iSCSI. אבטחת נתונים אינטגרטיבית וקישוריות לענן היברידי שתבטיח כי הנתונים מאובטחים וניתן להעבירם ל-AWS, Azure ול-GCP. 

אהבתם ? שתפו

רוצים לקרוא עוד ?